Nie oprzesz się im! Zalecamy umiar, ale z drugiej strony...

.Joy Piątek 11 sierpnia 2017, 14:21
Autor: in-krakow

Długi weekend w Krakowie to dłuuugie delektowanie się smakiem najlepszych na świecie pierogów. Kto zostaje w mieście niech od razu pomyśli jak spalić tłuszcz i kalorie, które przez kilka dni będzie wchłaniał bez opamiętania. Bo nie może być inaczej: mamy Festiwal Pierogów.

fot: in-krakow

Już po raz piętnasty, spotykamy się na wielkiej pierogowej uczcie. Na Małym Rynku – oprócz kilkudniowego ucztowania i konkursów kulinarnych – czeka również bogaty program artystyczno - muzyczny.

fot: in-krakow

W tym roku można spróbować pierogów z 15 różnych punktów gastronomicznych, które walczą o dwie nagrody: przyznawaną przez jurorów statuetkę św. Jacka z pierogami oraz nagrodę publiczności - statuetkę Kazimierza Wielkiego.

fot: in-krakow

Na najlepszego pieroga będzie mógł zagłosować każdy, kto do 13 sierpnia odwiedzi Mały Rynek, skosztuje oferowanych produktów i wypełni kupon konkursowy. Głosowanie potrwa do godziny 18. Laureatów poznamy dzień później – o tym, czy zwyciężą pierogi wytrawne czy może na słodko, dowiemy się w samo południe.

fot: in-krakow

We wtorek, 15 sierpnia, na Małym Rynku o godz. 12:30. impreza towarzysząca „Cudowna moc bukietów” czyli pokazy florystyczne, występy artystyczne, a także konkurs na najpiękniejszy bukiet zielny.

fot: in-krakow

Koncerty w ramach "Festiwalu Pierogów"

11 sierpnia, od godz. 16.00 na scenie wystąpią Lazy Swingers Band grający skocznego swinga, a o godz. 18.00 Tumbling Walls, - z autorskim materiałem w stylu electro-rock.

12 sierpnia: o godz. 16.00 rozkołyszą nas bałkańskie rytmy zespołu Balkanscream, zaś o godz. 18.00 wystąpi dobrze znana wszystkim Kapela Hanki Wójciak z energetycznym repertuarem folkowym.

fot: in-krakow

13 sierpnia bawimy się na ludowo - o godz. 16.00 wystąpi zespół Kopienioki z Igołomii, a o godz. 18.00 Tadirindum poprowadzi ludową potańcówkę podczas której będzie można nauczyć się m.in. krzyżaka i chodzonego.

W poniedziałek, 14 sierpnia, o godz. 16.00 klezmerską muzykę przybliży zespół Legend of Kazimierz, a dwie godziny później etniczny projekt muzyczny zaprezentuje Suzanna.

fot: in-krakow

W wielkim finale – we wtorek, 15 sierpnia, o godz. 18.00 wszystkich smakoszy rozbuja Kraków Street Band.

fot: in-krakow