2 października rozpoczyna się Uniwersytet Patrzenia Teatrem. Będzie okazja do spotkania z popularnymi aktorami

Wykłady, warsztaty, spotkania z Jerzym Stuhrem, Janem Peszkiem, Jerzym Trelą czy Danutą Stenką. 2 października w Domu Utopii – Międzynarodowym Centrum Empatii w Krakowie, rozpoczynają się zajęcia Uniwersytetu Patrzenia Teatrem.

Więcej na ten temat

Rozrywka w Krakowie

Kraków jest prawdziwą stolicą rozrywki południowej Polski. Zresztą jako miasto licznych atrakcji słynie także poza granicami kraju. W każdy weekend na ulicach Krakowa można spotkać zachwyconych obcokrajowców, którzy przylatują do Krakowa spędzać czas w licznych klubach i barach. Warto jednak pamiętać, że w Krakowie można robić znacznie więcej, niż bawić się w klubach – choć warto tego spróbować, bo są one znakomite. Nie brak tu bogatej oferty mniej typowych i nieszablonowych rozrywek. Oto krótki przewodnik po niebanalnych atrakcjach Krakowa. Idealny poradnik na weekend.

Klub Badaxe zaprasza na niesamowite doświadczenie, jakim jest rzucanie siekierami. To całkowita nowość, która od razu po wejściu na rynek błyskawicznie zdobyła miłośników. Rzucanie siekierami to idealna rozrywka dla każdego, kto chce odstresować się, poruszać i aktywnie spędzić czas ze znajomymi. Warto zaznaczyć, że u nas rzucanie siekierami traktowane jest jako rozrywka idealna na piątkowy wieczór, jednak na przykład w Stanach zjednoczonych to poważny sport z rozgrywkami ligowymi. Może i u nas rzucanie siekierami stanie się kiedyś tak popularne. Na razie, jeśli chcecie zasmakować tej nietypowej, ale coraz modniejszej aktywności, zajrzyjcie na początek na stronę www. Badaxe.pl by sprawdzić wszystkie niezbędne informacje, na stronie dowiecie się też, jak zarezerwować tor. W klubie Badaxe możecie też zorganizować imprezę zamkniętą, wynajmując cały lokal. To świetna opcja na niebanalny wieczór kawalerski albo imprezę integracyjną dla pracowników.

W Krakowie możecie też znakomicie bawić się, jeśli lubicie zagadki, szyfry i tajemnicze opowieści. O co chodzi? O pokoje zagadek nazywane też escape room. Zasady tej zabawy są bardzo proste. Pokój zagadek to pomieszczenie, w którym grupa bawiących się jest zamykana na określony czas, zwykle na godzinę. Przez ten czasu musicie odnaleźć wyjście i odgadnąć szyfr, który umożliwi otwarcie drzwi. W tym celu musicie rozwiązywać kolejne zagadki oraz wykonywać zadania – często wymagające pomysłowości, nieszablonowego myślenia oraz przede wszystkim współpracy w ramach grupy. Każdy pokój ma swoją fabułę i scenariusz – tematem może być jakaś epoka historyczna, mogą to być motywy kosmiczne, detektywistyczne i wiele innych. W Krakowie znajdziemy na przykład escape room, w którym będziecie szukać leża… Smoka Wawelskiego. Warto też pamiętać, że każdy escape room ma przypisany poziom trudności oraz grupę wiekową – są pokoje zagadek dedykowane dla rodzin z dziećmi, są też scenariusze wyłącznie dla osób dorosłych i o mocnych nerwach.

Dość podobną rozrywką, choć o nieco innym charakterze są tzw. domy strachu. Niewiele mają jednak wspólnego z kiczowatymi i raczej śmiesznymi niż strasznymi domami strachu znanymi nam z objazdowych wesołych miasteczek. Współczesny horror house to maksymalny wyrzut adrenaliny i silne emocje w konfrontacji z mrocznymi siłami i potworami – wszystko jest realistyczne i naprawdę przerażające. Z tego powodu horror house, jaki też znajdziecie w Krakowie, to rozrywka wyłącznie dla osób pełnoletnich. Niekiedy zdarzają się scenariusze dla nastolatków, ale wyłącznie za zgodą ich opiekunów prawnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *