Związki partnerskie w Polsce. Co zmieni nowa ustawa?

Związki partnerskie alternatywą dla małżeństw Związki partnerskie – być może w niedalekiej przyszłości – staną się alternatywą dla tradycyjnych związków małżeńskich. Jak pokazują statystyki, popularność małżeństw stale maleje, za to sukcesywnie rośnie liczna związków nieformalnych. Z Narodowego Spisu Powszechnego z 2021 roku wynika, że w Polsce tzw. konkubinatów było aż 552,8 tys. Jak wskazano w […]

Artykuł: Związki partnerskie w Polsce. Co zmieni nowa ustawa? opublikowany w serwisie SerwisPrawa.pl.

Więcej informacji

Prawo w Krakowie

Studia prawnicze w Krakowie to studia licencjackie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) lub 5 lat (studia jednolite magisterskie) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata lub magistra).

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym (zaocznym, wieczorowym). Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia. Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

Studia na kierunku prawo w Krakowie to studia jednolite magisterskie, których program kształcenia trwa 5 lat (studia jednolite) i kończy się uzyskaniem dyplomu magistra.

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym.

W rekrutacji na studia jednolite na kierunku prawo, w roku akademickim 2021/2022, Uniwersytet Jagielloński w Krakowie oferuje 350 miejsc, Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie 137 miejsc, a Uniwersytet Pedagogiczny im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie 100 miejsc w ramach bezpłatnych studiów stacjonarnych.

Ponadto na kandydatów czekają jeszcze miejsca na studiach płatnych na UJ, UP, UEK oraz uczelni prywatnej.

 

Studenci kierunku prawo w Krakowie rozwiną wiedzę z obszaru nauk społecznych, politycznych, ekonomicznych oraz administracyjnych. W czasie studiów nauczą się analizować i identyfikować problemy prawne oraz sprawnie je rozwiązywać. Dodatkowo poznają zasady zarządzania i pracy zespołowej, a także rozwiną zdolności z zakresu abstrakcyjnego myślenia, argumentacji oraz uzasadniania zajętego stanowiska.

Absolwenci znajdą zatrudnienie w instytucjach lub organizacjach publicznych i niepublicznych, kancelariach prawnych, działach prawnych firm i korporacji oraz w biznesie. Po ukończeniu studiów można także ubiegać się o przyjęcia na jedną z dostępnych aplikacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *